logo
logo

Montaż - profile wykończeniowe

PROFILE MONTAŻOWO-WYKONCZENIOWE Z PVC

Płaskowniki, ćwierćwałki przeznaczone są do wykończenia łączeń kątowych okna ze ścianą, parapetami lub innymi materiałami. W celu łatwego montażu płaskowniki z uszczelką zaopatrzone są w piankową taśmę samoprzylepną do stosowania na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń, zapewniającą dobrą przyczepność i trwałość spoiny.

Profile montażowo-wykończeniowe zapewniają bardzo estetyczne i w ogólnym rachunku ekonomiczne wykonanie prac wykończeniowych.

Ćwierćwałki o wymiarach R 10 i R 18 występują w długościach 2,4 oraz 6 m, są specjalnie ukształtowane aby ułatwić montaż przy pomocy silikonu montażowego.

Wykonane są ze spienionego polichlorku winylu z warstwą twardego PVC nakładanego w technice koekstruzji o wysokim połysku. Występują w naszej ofercie również ćwierćwałki okleinowane foliami RENOLIT /dekor złoty dąb i mahoń/.

Przy montażu płaskowników samoprzylepnych należy zwrócić uwagę aby profil PVC do którego będzie przyklejany płaskownik PVC był czysty /najlepiej miejsce klejenia należy przemyć denaturatem/. Ze względu na rozszerzalność termiczną PVC należy zostawić ok. 1 mm na każdy metr przyklejonego płaskownika.